About KMU
Київський медичний університет - кращий приватний заклад вищої освіти (згідно з Рейтингом-2019). В університеті навчається близько 3500 осіб, серед яких 700 інтернів. Біля 35% контингенту - студенти-іноземці з 62 країн світу.
Університет був заснований Поканевичем Валерієм Володимировичем (1950-2012 рр.) — заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, доцентом, Генеральним директором Української асоціації народної медицини, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Народна і нетрадиційна медицина».
Валерій Володимирович стояв у витоків розбудови системи кадрового потенціалу у сфері народної і нетрадиційної медицини України. За його ініціативи та участі у 1998 році була започаткована лікарська спеціальність «Лікар з народної та нетрадиційної медицини», яка була внесена до переліку лікарських посад у закладах охорони здоров`я.
У 1992 році Валерій Володимирович створив Київський медичний університет, робота якого базувалася на необхідності впровадження найбільш ефективних, науково обґрунтованих методів і засобів народної та нетрадиційної медицини до комплексної терапії захворювань у системі медичних закладів України. Реалізація цієї концепції знайшла відображення у функціонуванні і розвитку вищого медичного навчального закладу нового типу, навчання студентів якого сьогодні – це поєднання засад класичної та народної і нетрадиційної медицини, про що так мріяв В.В. Поканевич.
Університет готує фахівців за напрямом підготовки 22 “Охорона здоров’я” на факультетах: медичний за спеціальністю “Медицина” (222), термін навчання – 6 років, форма навчання – денна, стоматологічний факультет за спеціальністю “Стоматологія” (221), термін навчання – 5 років, форма навчання – денна, “Фармація. Промислова фармація” (226), форми навчання – денна та заочна, терміни навчання 5 та 5,5 років відповідно. В 2024 році у Київському Медичному Університеті відкрилася нова магістерська програма вищої освіти другого рівня «Клінічна психологія» (спеціальність 053 «Психологія»)
Над впровадженням новітніх освітніх технологій, покращенням клінічних та навчальних баз, оснащенням опорних кафедр, поліпшенням матеріально-технічної бази Університету та комфортом студентів працює близько 500 осіб професорсько-викладацького складу, не рахуючи адміністрації. Кількість випускників на сьогоднішній день налічує близько 5000 осіб. В Університеті кожний п'ятий викладач — доктор наук, а кожний третій — кандидат наук.
Навчання проходить на 22 кафедрах, 14 з яких – клінічні, що розміщені в державних, комунальних та приватних лікарнях. Працюють підготовчі відділення для українських та іноземних громадян. Післядипломна освіта: інтернатура – 21 спеціальність, 3 освітньо-наукові програми з аспірантури, 11 спеціальностей клінічної ординатури та докторська програма доступна на більшості спеціальностей охорони здоров’я.